Nokia lumia 520 – wydajność i opłacalność

Nokia lumia 520 – wydajność i opłacalność

25 lutego 2013 Wyłączono przez FONRING.PL

nokia-lumia-520-color-range-1Nowa Nokia Lumia 520 dostarcza najlepsze rozwiązania w przystępnej cenie
Przystępny cenowo multimedialny smartfon Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8 zapewnia wysokiej klasy innowacyjne rozwiązania.

Warszawa, Polska – Firma Nokia zaprezentowała dzisiaj nowy przystępny cenowo telefon Nokia Lumia 520, oferujący wysokiej klasy innowacyjne rozwiązania, które zostały zastosowane również w modelach Nokia Lumia 920 i Nokia Lumia 820. Ten kolorowy smartfon z systemem Windows Phone 8 zawiera mapy i nawigację HERE, bezpłatny strumieniowy dostęp do muzyki, wyjątkowo czuły na dotyk 4-calowy ekran oraz wiele dodatków rozszerzających możliwości aparatu, tzw. cyfrowych obiektywów zastosowanych również w droższych modelach z rodziny Nokia Lumia.

Tak szeroki zakres innowacyjnych funkcji w najbardziej przystępnym cenowo telefonie z Windows Phone 8 stanowi wyraźny sygnał dla konkurencji.

— powiedziała Jo Harlow, Executive Vice President, Smart Devices, Nokia. „Najlepsze funkcje naszych smartfonów wprowadzamy w  urządzeniach na każdym poziomie cenowym”.
Cyfrowe obiektywy  sprawiają, że zdjęcia robione 5-megapikselowym aparatem smartfonu Nokia Lumia 520 z funkcją autofocus, dają jeszcze więcej radości, a dodatkowo można się nimi łatwo dzielić z najbliższymi. Aplikacja Cinemagraph dodaje ruch do zdjęć, które można następnie pokazać znajomym na Facebooku lub Twitterze albo przesłać w wiadomości e-mail. Za pomocą funkcji Sprytne zdjęcie można zrobić doskonałe zdjęcie grupowe, łącząc najlepsze miny z wielu ujęć, a nawet usuwając wybrane osoby. A łatwy w użyciu obiektyw Panorama o wyjątkowo szerokim kącie robi zdjęcia na których mieści się o wiele więcej elementów.

Wypełnianie formularza pit 28 nie jest łatwe. Warto podeprzeć się bezpłatnym programem, który zrobi to za nas.

Właściciele smartfonu Nokia Lumia 520 mogą bezpłatnie korzystać z usługi Nokia Muzyka i odtwarzać strumieniowo muzykę bez wcześniejszej rejestracji, logowania się i słuchania reklam. Użytkownicy tej bezpłatnej usługi mogą tworzyć listy odtwarzania ze swoimi ulubionymi wykonawcami, a także pobierać cztery listy i słuchać ich bez połączenia z Internetem.

Dzięki bezpłatnym mapom HERE firmy Nokia nie sposób się zgubić.  Z map można korzystać w trybie offline, bez opłat za transmisje danych, która może być kosztowna szczególnie podczas podróży za granicą. Usługa HERE Nawigacja ułatwiają dotarcie do dowolnego celu zarówno samochodem jak i pieszo.

Nokia Lumia 520 z systemem Windows Phone 8 oferuje szerokie możliwości personalizacji smartfonu. Listy odtwarzania, trasy z usługi HERE, strony internetowe i dokumenty można przypinać bezpośrednio na ekran startowy. Za pomocą dynamicznych kafelków można łatwo przechodzić do ulubionych aplikacji i treści, a centrum Kontakty gromadzi w jednym miejscu wszystkie powiadomienia z serwisów społecznościowych oraz wiadomości. Smartfon standardowo oferuje dostęp do usługi Xbox, 7 GB bezpłatnego miejsca pamięci online SkyDrive, a także aplikacje pakietu Microsoft Office: Outlook, Word, Excel i PowerPoint. Dzięki tym wszystkim usługom oraz systemowi Windows Phone 8 Nokia Lumia 520 należy do najbardziej wszechstronnych smartfonów na tym poziomie cenowym. Ten smartfon został wyposażony w wewnętrzną pamięć 8 GB z możliwością rozszerzenia jej do 64 GB przez wykorzystanie gniazda pamięci. W pamięci można zapisywać zarówno stworzone przez siebie jaki i zebrane treści.

Smartfon Nokia Lumia będzie dostępny w pięciu żywych kolorach: żółtym, czerwonym, niebieskim, białym i czarnym, z wymiennymi obudowami.

Nokia Lumia 520    
System operacyjny    Windows Phone 8
Usługi map i lokalizacji HERE    Bezpłatna usługa HERE Mapy (globalnie), HERE Nawigacja (regionalnie) (mogą być naliczane opłaty za transmisję danych)
Wyświetlacz    4” IPS LCD WVGA (800 x 480 pikseli), 16 milionów kolorów, wyjątkowo wrażliwy na dotyk — nawet paznokci i palców w rękawiczkach
Bateria    1430 mAh
Procesor    Dwurdzeniowy Snapdragon™ 1 GHz
Główny aparat fotograficzny    5 MP z automatycznym ustawianiem ostrości
Nagrywanie wideo z jakością HD 720p, 30 klatek/s
Pamięć    512 MB pamięci RAM
8 GB pamięci masowej
Obsługa kart micro SD o pojemności do 64 GB
7 GB bezpłatnego miejsca w usłudze SkyDrive