0 0
Read Time:1 Minute, 29 Second

Niedługo rozpoczyna się sezon zimowych wyjazdów. Zaczną się ferie, a to oznacza liczne wycieczki i typowo zimowe aktywności. Obecnie praktycznie nie rozstajemy się z telefonem, więc na pewno będzie nam on również towarzyszył w czasie jazdy na łyżwach, desce i nartach czy po prostu zimowych spacerów. Jak zabezpieczyć telefon, by nie stracić pieniędzy?

Namierz swój telefon

Zdarza się, że w czasie wypoczynku zgubimy gdzieś telefon albo co gorsza, ktoś nam go ukradnie. Co zrobić w takiej sytuacji? Zapewne słyszeliście, że w dzisiejszych czasach bardzo łatwo namierzyć telefon. Wystarczy odpowiednia aplikacja, którą zainstalujemy na swoim urządzeniu oraz tablecie czy komputerze. Później zostaje nam tylko sprawdzić na mapie, gdzie jest telefon. Oczywiście musimy pamiętać, że nie wszystkie aplikacje są zaufane. Czasami jakieś strony reklamują swoje usługi, a tak naprawdę wyłudzają tylko dane i wykorzystują je do przesyłania płatnych wiadomości. Pamiętajmy więc, że możliwe jest tylko namierzenie konkretnego aparatu, a nie numeru telefonu. Wszelkie stronki, gdzie musimy podać swój numer, omijajmy więc szerokim łukiem. Warto rozejrzeć się za dobrymi programami antywirusowymi dla smartfonów, bowiem często w wersji premium udostępniają opcję lokalizacji. Dodatkowo taka aplikacja w przypadku kradzieży robi zdjęcie osobie, która przejęła nasz telefon, i wysyła je do nas.

Ochrona przed uszkodzeniami

Gdy jesteśmy w ruchu, o upadki telefonów nie trudno. Niestety czasami taki upadek może skończyć się potłuczonym ekranem i porysowaną czy pękniętą obudową. Dzisiejsze telefony nie są już tak odporne na uszkodzenia jak kiedyś. Jak więc zadbać o ich ochronę? Na początek zainwestujmy w dobrą folię ochronną do ekranu lub szkło hartowane. Dzięki niemu będziemy pewni, że ekran smartfona nie pęknie, nawet po upadku. Warto też zakupić pokrowiec, np. etui LG G6, wykonane z trwałego, elastycznego i odpornego na wstrząsy oraz ścieranie tworzywa TPU. Kupując etui pamiętajmy, by było wykonane z wysokiej jakości materiałów. Prócz TPU polecamy także poliwęglan.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %