0 0
Read Time:2 Minute, 15 Second

Aby zapewnić dziecku prawidłowy rozwój psychiczny, powinniśmy pozwolić mu na zabawę. Jest ona niezwykle istotna, ponieważ rozwija umiejętności niezbędne do osiągania szkolnych sukcesów. Dzięki niej maluchy uczą się rozwiązywać problemy, nabywają zdolności do wyrażania własnej opinii, negocjacji, a także mają lepszą orientację w przestrzeni.

Wspólna gra i zabawa pomaga dzieciom rozwijać się intelektualnie, emocjonalnie, estetycznie, ruchowo oraz duchowo. Uczy jak funkcjonować w społeczeństwie, komunikować się z rówieśnikami, a także dorosłymi. Kształtuje charakter naszej pociechy oraz jej nastawienie do otaczającego świata. Czas spędzony na zabawie pozwala zobaczyć, jak młody człowiek reaguje na porażkę i wygraną, czy potrafi udzielić odpowiedniego wsparcia przegranemu oraz jak przyjmuje gratulacje. Najlepsze są gry, które mają urozmaicone i wielorakie zasady, bo dzięki temu dziecko angażuje więcej procesów umysłowych, co w efekcie pozwala mu odnieść sukces. Warto wykorzystać zabawę do nauki lepszego i szybszego zapamiętywania, skupiania uwagi czy rozwinięcia umiejętności nabywanych w szkole.

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje zabaw i gier dostosowanych do konkretnego wieku dziecka. Oprócz typowych „planszówek” i książek coraz większą popularnością cieszą się zabawy interaktywne, komputerowe. W Internecie znajdziemy różnorakie gry, jednak większość z nich nie jest zbyt dobrze dopasowana do wieku i zainteresowań malucha. Warto zatem rozejrzeć się za profesjonalną platformą edukacyjną. Ale czy taka istnieje? Oczywiście! Przyjrzyjmy się zatem bliżej platformie Squla. Czym ona właściwie jest i co oferuje?

Squla przeznaczona jest dla dzieci zarówno w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym (klasy 1-6 szkoły podstawowej). Jej głównym założeniem jest nauka poprzez zabawę. W tej platformie edukacyjnej dostępnych jest niemalże 40 000 zadań w postaci quizów, misji oraz gier, które mają różny poziom trudności, dzięki czemu można dopasować je do naszego dziecka. Taka forma nauki jest niebywale przyjemna i sprawia, że dzieci chętnie się uczą i dzięki temu osiągają  coraz lepsze wyniki. Platforma edukacyjna Squla gwarantuje rozwój naszych pociech.

Dlaczego warto skorzystać z tej platformy?

Squla oferuje nie tylko gry i zabawy, ale także filmy edukacyjne, które dodatkowo pomagają zrozumieć dane zagadnienie. Na platformie znajdziemy  zadania ze wszystkich szkolnych przedmiotów. Ciekawostką jest także to, że Squla współpracuje z Oxford University Press dzięki czemu poziom nauki języka angielskiego jest naprawdę bardzo wysoki! Bez wątpienia jest to najlepsza platforma dla dzieci, która umożliwia powtarzanie w domu całego materiału, który jest przerabiany w szkole.

W przypadku dzieci, które być może niechętnie uczą się w szkole, taki rodzaj nauki sprawdzi się znakomicie. Dodatkowym „wspomagaczem” są wirtualne monety, które otrzymuje się za każdą poprawą odpowiedź w platformie. Później można je wymienić na prawdziwe nagrody ze sklepiku Squli. Co więcej, platforma umożliwia rodzicom monitorowanie postępów dzieci. W ten sposób rodzic zobaczy, które zagadnienia sprawiają dziecku największą trudność i nad czym trzeba jeszcze posiedzieć. Pamiętaj Drogi Rodzicu, że nauka za pośrednictwem zabawy ma być w głównej mierze przyjemna dla Twojego dziecka.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%