Czym jest kolokacja serwerów?

Serwery to urządzenia służące do udostępniania danych innym urządzeniom. Choć jako serwer może służyć zwykły komputer, złożone systemy teleinformatyczne wymagają wydajnych i niezawodnych serwerów. Powinny one pracować w odpowiednich warunkach. To minimalizuje ryzyko awarii i wydłuża ich żywotność. Jednym ze sposobów na zapewnienie im tego jest kolokacja serwerów.

Continue Reading

Multimedialny telefon P20 lite

Nowoczesne rozwiązania z Azji dają o sobie znać coraz bardziej, wiele technologii zaskakuje innowacyjnością nawet ekspertów. Dużo praktycznych pomysłów wykorzystuje się w smartfonach, a jednym z najlepszych przykładów jest model P20 lite od Huawei. Jakość podzespołów multimedialnych stoi na najwyższym poziomie, dzięki czemu smartfon bardzo szybko znika ze sklepowych półek.

Continue Reading

Krótka historia GSM

GSM (po angielsku: Global System for Mobile Communications) – system ten używany jest na skalę światową i poprzez transmisję głosową i tekstową wymienia informację przy użyciu telefonów komórkowych. System GSM, razem z innymi technologiami, stał się częścią postępu w telefonii mobilnej bezprzewodowej. Usługi mobilne, które opierają się na technologii GSM, […]

Continue Reading

Dobry smartfon, czyli jaki?

W dzisiejszych czasach trudno spotkać osobę, która nie posiadałaby smartfona – urządzenie to cieszy się niesłabnącą popularnością i powoli wypiera z rynku tradycyjne telefony. Smartfon jest urządzeniem, które z założenia ma służyć do komunikacji – nie tylko do dzwonienia czy wysyłania smsów, ale także do zarządzania pocztą elektroniczną czy aktywnym […]

Continue Reading

Dostęp do Internetu bez konieczności posiadania telefonu stacjonarnego

Czy internet stacjonarny bez łącza telefonicznego jest możliwy? Okazuje się, że tak. Bezpowrotnie mijają czasy, kiedy nabywca usług internetowych oprócz dostępu do sieci musiał opłacać abonament telefoniczny czy opłacać łącze chociaż z opcji tej nie korzystał. Taki proceder operatorów internetowych był nieuczciwy i zmuszał klientów do ponoszenia dodatkowych kosztów.

Continue Reading