0 0
Read Time:4 Minute, 22 Second

Espoo, Finlandia i Nowy Jork, USA — Firma Nokia zapowiedziała dziś wprowadzenie do oferty swoich pierwszych smartfonów z systemem Windows Phone 8 — Nokia Lumia 920 i Nokia Lumia 820.

Lumia 920 to flagowy smartfon z systemem Windows Phone 8, oferujący najnowsze osiągnięcia innowacyjnej technologii fotograficznej Nokia PureView. W aparacie fotograficznym zastosowano zaawansowaną technologię grup soczewek poruszających się niezależnie podczas ustawiania ostrości (floating lens). Dzięki temu Lumia 920 może bez używania lampy błyskowej absorbować pięć razy więcej światła niż konkurencyjne smartfony. Wyraźne i jasne zdjęcia oraz nagrania wideo można w ten sposób uzyskać nawet w pomieszczeniach oraz w nocy. Dodatkowo eliminowane są skutki drżenia rąk podczas robienia zdjęć.

Nokia PureView nieustannie oferuje najnowocześniejsze rozwiązania, dzięki którym aparat wbudowany w smartfon może robić zdjęcia takiej klasy jak lustrzanka jednoobiektywowa

— powiedziała Jo Harlow, executive vice president,  Nokia Smart Devices.

Lumia 920 umożliwia robienie zdjęć w profesjonalnej jakości i nagrywanie wideo w domu, w plenerze, w restauracji, a nawet w nocy.

Funkcje fotograficzne i wideo  to podstawowa cecha rozróżniająca smartfony” — powiedział Crawford Del Prete, executive vice president, działu WW Products i dyrektor ds. badań IDC. „Zdjęcia robione przy niskim poziomie oświetlenia były dotychczas słabym punktem urządzeń mobilnych. Firma Nokia stworzyła prawdziwą wartość dla klientów, oferując technologię PureView. Wykorzystując swoje imponujące doświadczenie w dziedzinie fotografii, Nokia zapewnia użytkownikom smartfonów najlepsze w swojej klasie funkcje przydatne każdego dnia.

Smartfon Lumia 920 oferuje także najnowszą aplikację — Nokia City Lens. Po uchwyceniu aparatem ulicy, City Lens nakłada na obraz budynków informacje o mieszczących się w nich restauracjach, sklepach, hotelach itp. W ten sposób umożliwia najbardziej intuicyjne poznawanie okolicy. City Lens to pierwszy element nowej funkcji rozszerzonej rzeczywistości dostępnej także w Nokia Mapy. Aplikacja ta umożliwia przełączanie widoku mapy i rozszerzonej rzeczywistości, aby ułatwić sprawdzanie kierunku drogi i okolicy. Pakiet usług lokalizacyjnych firmy Nokia, obejmujący także udoskonalone usługi Nokia Nawigacja i Nokia Transport, co stanowi najbardziej wszechstronną i zintegrowaną ofertę aplikacji lokalizacyjnych na rynku smartfonów.

Smartfon Lumia 920 został ponadto wyposażony w najpojemniejszą baterię w historii firmy Nokia (2000 mAh). Dodatkowo po raz pierwszy w smartfonie została wbudowana funkcja ładowania bezprzewodowego, dzięki której można dłużej korzystać z urządzenia na co dzień.

Nokia Lumia 820
Nokia Lumia 820 to elegancki smartfon, który oferuje wysoką wydajność w kompaktowym wydaniu
Lumia 820 ma również jednolitą obudowę,  jak flagowe modele Lumia, ale dodatkowo możliwa jest zmiana obudowy. Dzięki  temu można nie tylko dobrać odpowiedni kolor, ale też dodać funkcję ładowania bezprzewodowego.  Pod obudową znajduje się miejsce na kartę pamięci micro SD.

Platforma Windows Phone 8
Windows Phone 8 nadaje smartfonom bardziej osobisty charakter. Ekran startowy można łatwiej dostosować do własnych preferencji, a nowe, animowane dynamiczne kafelki wyświetlają w czasie rzeczywistym aktualne informacje o tym, co dla użytkownika jest najważniejsze. Dzięki synchronizacji zawartości pomiędzy smartfonami z systemem Windows Phone 8, komputerami i tabletami z systemem Windows 8 oraz konsolą Xbox użytkownik ma dostęp do plików, muzyki, zdjęć i wideo w najbardziej dogodny dla niego sposób. A dzięki szybszej i bezpieczniejszej przeglądarce Internet Explorer 10 oraz wbudowanym aplikacjom Microsoft Office system Windows Phone 8 jeszcze bardziej ułatwia pracę na smartfonie.

Bezprzewodowe ładowanie smartfonu dzięki współpracy z partnerami
Firma Nokia poinformowała również o nowych akcesoriach do bezprzewodowego ładowania baterii i partnerskiej współpracy w tej dziedzinie. Ładowanie smartfonów  nabrało nowego znaczenia dzięki  poduszce Fatboy Regarcharable Pillow . Co więcej firma JBL przygotowała bezprzewodowy ładujący głośnik JBL PowerUP — jest to utrzymana w stylu retro stacja dokująca do bezprzewodowego ładowania, która umożliwia odtwarzanie dźwięku wysokiej jakości.
Nokia planuje podpisanie wielu porozumień, które umożliwią ładowanie bezprzewodowe poza domem i biurem. Virgin Atlantic zainstaluje bezprzewodowe stacje ładujące w salonie Clubhouse na londyńskim lotnisku Heathrow, a Coffee Bean & Tea Leaf  będzie oferował swoim klientom bezprzewodowe ładowarki klientom, którzy będą chcieli naładować telefon będąc w kawiarni.

Dostępność
Smartfon Nokia Lumia 920 będzie dostępny w kolorze żółtym, czerwonym, szarym, białym i czarnym. Smartfon Nokia Lumia 820 będzie dostępny w kolorze czerwonym, żółtym, szarym, niebieskim, fioletowym, białym i czarnym.
Oba telefony będą dostępne w wersjach pięciozakresowych LTE i HSPA+, a ich sprzedaż ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Informacje o cenach i konkretnych datach wprowadzenia na rynek w poszczególnych krajach zostaną podane przed rozpoczęciem sprzedaży.

Specyfikacja produktu

Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 820
Wyświetlacz Nokia PureMotion HD+ WXGA IPS LCD 4,5 calaSuperczuły ekran dotykowy

Nokia ClearBlack z trybem wysokiej jasności oraz udoskonaleniami zwiększającymi czytelność w świetle słońca

ClearBlack OLED WVGA 800×480 4,3 calaSuperczuły ekran dotykowy

Nokia ClearBlack z trybem wysokiej jasności oraz udoskonaleniami zwiększającymi czytelność w świetle słońca

Bateria 2000 mAh z wbudowaną funkcją bezprzewodowego ładowania zgodną ze standardem Qi 1650 mAh z obsługą bezprzewodowego ładowania zgodnego ze standardem Qi
Procesor Dwurdzeniowy Snapdragon S4 1,5 GHz Dwurdzeniowy Snapdragon S4 1,5 GHz
Główny aparat fotograficzny 8,7 MP z zaawansowaną optyczną stabilizacją obrazu Nokia PureView i układem optycznym Carl ZeissNagrywanie wideo z jakością Full HD 1080p przy 30 klatkach/s 8 MP z funkcją automatycznego ustawiania ostrości i układem optycznym Carl ZeissPodwójna lampa błyskowa LED

Nagrywanie wideo z jakością Full HD 1080p przy 30 klatkach/s

Aparat przedni 1,2 MP z funkcją nagrywania wideo o jakości HD 720p VGA
Pamięć 1 GB pamięci RAMPamięć masowa 32 GB i 7 GB bezpłatnej pamięci w usłudze SkyDrive 1 GB pamięci RAMPamięć masowa 8 GB z obsługą kart pamięci microSD i 7 GB bezpłatnej pamięci w usłudze SkyDrive
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz