0 0
Read Time:3 Minute, 3 Second

Najnowsze modele telefnów komórkowych Nokia Asha 308 i Nokia Asha 309 oferują pełny zestaw funkcji smartfonu, rozbudowany o nowe usługi internetowe oraz narzędzia programistyczne stworzone przez Nokię. Sprawdźmy czy najnowsze modele Asha są godne uwagi.

Dżakarta, Indonezja — Firma Nokia zaprezentowała dziś najnowsze modele z serii urządzeń mobilnych Asha Touch: Nokia Asha 308 i Nokia Asha 309. Obsługujący dwie karty SIM telefon Nokia Asha 308 oraz obsługujący jedną kartę SIM model Nokia Asha 309 zapewniają konsumentom szybki i niedrogi dostęp do Internetu. Jest to możliwe dzięki nowej wersji przeglądarki internetowej Nokia Xpress Browser, która — w porównaniu z konwencjonalnymi przeglądarkami — zwiększa efektywność przeglądania stron w urządzeniu mobilnym nawet o 90% i zapewnia szybszy dostęp do aplikacji internetowych.

Nowe urządzenia mają także płynnie działający, sterowany przesunięciem palca interfejs użytkownika oraz otwarte środowisko umożliwiające tworzenie aplikacji przez zewnętrznych twórców. Na podstawie tych cech pełna seria urządzeń Asha Touch została zaliczona do kategorii smartfonów przez czołowe firmy badawczo-analityczne, takie jak GfK i IDC.

Nasza rodzina innowacyjnych urządzeń Asha Touch zapewnia wysokiej jakości funkcje smartfonów i niższe koszty bieżące” — powiedział Timo Toikkanen, wiceprezes wykonawczy działu Mobile Phones firmy Nokia. „Wprowadzając do oferty modele Nokia Asha 308 i Nokia Asha 309, poszerzamy serię przystępnych cenowo smartfonów i udostępniamy nowe funkcje większemu gronu użytkowników.

Sprzedaż Nokia Asha 308 i Nokia Asha 309 ma się rozpocząć w czwartym kwartale 2012 r.

Najbardziej przystępne cenowo urządzenie z pojemnościowym ekranem dotykowym firmy Nokia

Nokia Asha 308 i Nokia Asha 309 to dotychczas najatrakcyjniejsze cenowo urządzenia z pojemnościowym ekranem dotykowym firmy Nokia. Zdaniem niezależnych analityków seria Asha to atrakcyjne smartfony dostępne w cenach poniżej 99 USD. „Rodzina produktów Nokia Asha Touch udostępnia wszystkie podstawowe funkcje smartfonów, a dzięki nowemu zestawowi SDK programiści mogą tworzyć ciekawe nowe funkcje i aplikacje dla konsumentów” — powiedział Will Stofega, dyrektor programu telefonów komórkowych w firmie IDC.

Nokia Asha 308 i Nokia Asha 309 to urządzenia działające w sieciach 2G, wyposażone w pojemnościowy wyświetlacz WQVGA o przekątnej 3″, kilka ekranów głównych, radio stereofoniczne i głośniki. Działają z kartą pamięci microSD o pojemności do 32 GB. Nokia Asha 309 to wariant działający z jedną kartą SIM i łączący się z sieciami Wi-Fi. Nokia Asha 308 obsługuje natomiast dwie karty SIM przy użyciu innowacyjnej funkcji Easy Swap firmy Nokia. Easy Swap umożliwia szybkie i łatwe przełączanie kart SIM w celu korzystania z najlepszych taryf lokalnych, bez potrzeby wyjmowania baterii i wyłączania telefonu.

Smartfony te zawierają także bezpłatny* prezent — 40 wysokiej klasy gier EA, funkcje społecznościowe, takie jak aplikacje klienckie serwisów Facebook, Twitter i Nk.pl, usługę Nokia Messaging, a także funkcję transmisji strumieniowej wideo za pośrednictwem przeglądarki, na przykład z serwisu YouTube, co jest nowością w serii Asha Touch.

Nowe usługi i narzędzia dla programistów

Firma Nokia przedstawiła także dwie nowe usługi dla użytkowników smartfonów Asha Touch:

•    Internetowa aplikacja Nokia Nearby pomaga w znajdowaniu nowych miejsc w okolicy, prezentując je na mapie. Usługa ta jest dostępna za pośrednictwem przeglądarki Nokia Xpress Browser lub jako funkcja w Nokia Mapach.

•    Internetowa aplikacja Nokia Life+ daje milionom użytkowników dostęp do poprawiających jakość codziennego życia materiałów z dziedziny edukacji, zdrowia oraz informacji i rozrywki. Usługa Nokia Life+ jest dostępna w języku angielskim w 18 krajach, a w czwartym kwartale tego roku pojawią się wersje lokalne w Indiach, Chinach i Indonezji. Dostęp do usługi Nokia Life+ można uzyskać za pośrednictwem przeglądarki Nokia Xpress Browser lub ze Sklepu Nokia.

Z myślą o programistach firma Nokia przygotowała nowe narzędzia internetowe umożliwiające wykorzystywanie zalet nowej, szybszej przeglądarki Nokia Xpress Browser. Narzędzie Nokia Xpress Web App Builder umożliwia tworzenie atrakcyjnych i zaawansowanych aplikacji internetowych dla użytkowników urządzeń firmy Nokia. Za pomocą tego narzędzia strony internetowe mogą odpowiednio dostosowywać nawet amatorzy.


* Mogą obowiązywać opłaty za transmisję danych.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %