Kiedy potrzebujesz routera VoIP?

Kiedy potrzebujesz routera VoIP?

23 maja 2016 Wyłączono przez Montana

phone-610148_640

Telefonia działająca w oparciu o technologię VoIP stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnej, analogowej telekomunikacji stacjonarnej. Aby cieszyć się, niczym niezakłóconym i komfortowym korzystaniem z najnowocześniejszych rozwiązań we własnej firmie, warto wyposażyć się w nowoczesne urządzenia. Sprawdź, do czego przyda Ci się router z funkcjonalnością VoIP.

Do czego służy router VoIP?

Router z funkcjonalnością VoIP, umożliwia podłączenie do niego analogowego telefonu stacjonarnego i/lub faxu, czyli faktycznie zawiera w sobie funkcje bramki VoIP. Dostępne obecnie na rynku routery stanowią dziś nowoczesne urządzenia o zaawansowanych możliwościach. Coraz powszechniej w sprzedaży pojawiają się urządzenia łączące w jednej obudowie bardzo wiele funkcji – modemu (DSL, ADSL, LTE, 4G etc.), routera, punktu dostępowego wifi, serwera plików, druku i bramki VoIP.

Nabycie urządzenia „wszystko w jednym” może być szczególnie korzystne dla użytkowników domowych i mikro-firm. Dlaczego?

  • Typowe urządzenie tego typu (do 500 zł) pozwala podłączyć maksymalnie dwa aparaty telefoniczne, lub jeden telefon i analogowy faks, czyli adekwatnie do potrzeb domowego biura;
  • Posiadają one wszystkie niezbędne funkcjonalności potrzebne do tego, aby rozmowa była płynna przy równoczesnym np. pobieraniu dużych plików. Funkcji dzielenia pasma może nam brakować, jeżeli np. dokupujemy samą bramkę VoIP i podłączamy ją do domowego routera;

 

Funkcjonalność i prostota użytkowania

Łatwość zastosowania i konfiguracji routera sprawia, że tego typu urządzeń ma wielu miłośników. Nowy użytkownik powinien rozpocząć stosowanie urządzenia od zmiany hasła dostępu na własne poprzez panel konfiguracyjny. W przypadku zagubienia hasła, wystarczy zresetować router do ustawień fabrycznych.

 

Jak najlepiej zbudować telekomunikację w swojej firmie w oparciu o technologię VoIP? Wiele praktycznych informacji znajduje się na stronie internetowej https://fcn.pl/.