0 0
Read Time:1 Minute, 11 Second

Zasadniczym pytaniem jakie stawia sobie każdy kto planuje postawić serwer www, to na jakim systemie go stworzyć. Dwoma systemami które cieszą się największą popularnością są Windows oraz Linux. Decyzja o tym na który się zdecydować determinowana jest przez potrzeby użytkownika.

Oba systemy mają swoje zalety jak i wady. Jeśli chodzi o Windowsa, to obsługuje on olbrzymią ilość aplikacji, a jego obsługa jest bardziej intuicyjna. Dzięki czemu jest uznawany za jeden z najprostszych w poruszaniu się po nim. Użyteczność i przejrzystość powodują, że system stworzony przez Billa Gatesa jest najpowszechniej stosowany. Pojawia się jednak jeden problem, aby móc legalnie z niego korzystać konieczny jest jego zakup, który nie należy do najtańszych. Dla osób, pracujących na systemie Microsoftu najważniejszym elementem jest oczywiście olbrzymia ilość aplikacji które działają na tym systemie, a których inne oprogramowania jeszcze nie obsługują. Dzięki temu spadają koszta użytkowania, a co za tym idzie jest możliwy między innymi stosunkowo tani hosting.

To  właśnie dość wysokie koszta Windowsa powodują, że spora grupa użytkowników decyduje się na stawianie serwera opartego o Linuxa. Chociaż sam system nie jest tak intuicyjny, to jednak dzięki serii aktualizacji powoli zbliża się do oprogramowania Microsoftu. Kolejnym plusem jest tani hosting który jest możliwy dzięki zniwelowanym opłatom. Należy przy tym wspomnieć, że coraz więcej aplikacji jest kompatybilnych właśnie z tym systemem. W tej materii szczególnie prężnie rozwijają się firmy tworzące oprogramowania do wystawiania faktur, gdyż to właśnie w tej dziedzinie był odczuwalny największy dysonans.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %