0 0
Read Time:3 Minute, 58 Second

Wybór smartfona nie należy do najłatwiejszych. Telefon komórkowy to bez wątpienia urządzenie, z którego korzystać będziemy na co dzień, stąd decyzja o zakupie konkretnego modelu może stanowić wyzwanie. Radzimy jak wybrać dobry telefon w cenie do 1000 złotych i później nie żałować!

Nie ma co się oszukiwać – im większym budżetem dysponujemy, tym lepszy smartfon uda nam się zakupić. Bez problemu znajdziesz telefony bardzo dobrej jakości i z ciekawymi dodatkowymi funkcjami już za kilkaset złotych. W artykule tym radzimy na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrego telefonu i podajemy przykłady dobrych smartfonów w cenie niższej niż 1000 złotych.

Czym się różnią?

Smartfony dziś różnią się często technicznymi detalami, które dla zwykłego użytkownika mogą być zagadkowe lub niezrozumiałe. Musisz przede wszystkim zastanowić się czego oczekujesz od telefonu – czy ma działać rewelacyjnie szybko? Robić wysokiej jakości zdjęcia? Wyglądać smukło i zgrabnie? Działać w trudnych warunkach i przetrwać upadek do wody? Zdecyduj co jest dla ciebie najważniejsze i szukaj telefonu wykonanego dla konkretnego odbiorcy. Nie bój się również patrzeć na specyfikacje techniczne – oprócz rozmiaru ekrany czy rozdzielczości zdjęć zwróć uwagę na pamięć RAM (im wyższa tym więcej aplikacji możesz używać jednocześnie), szybkość procesora (od której zależy wartość przerobowa naszego telefonu) oraz pamięci wewnętrznej (którą możesz jednak w większości przypadków poszerzyć poprzez zewnętrzne karty pamięci). Nie bój się jednak wybrać telefonu z procesorem 4-rdzeniowym zamiast 8-rdzeniowego – różnica w użytkowaniu może być naprawdę niezauważalna! Przyjrzyjmy się trzem przykładowym dobrym telefonom za mniej niż 1000 złotych i zobaczymy czym się różnią – na tej podstawie będziesz wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas wyboru nowego smartfona.

Huawei P8 Lite

Huawei P8 Lite to najciekawszy telefon w kategorii smartfonów do 1000 zł. Jego niezwykle wydajny procesor (8 rdzeni) oraz duża ilość pamięci RAM (2 GB) gwarantują szybkie działanie, a duża wewnętrzna pamięć wbudowana (aż 16 gigabajtów, choć i ta liczba może zostać powiększona poprzez kartę MicroSD), pozwoli na zainstalowanie wielu aplikacji oraz przechowywanie dużej ilości plików muzycznych, zdjęć oraz filmów. Zaletą tego telefonu jest również duży ekran HD oraz smukły wygląd – to bardzo płaski i zgrabny smartfon. W telefonie tym zainstalować można również dwie karty SIM, co jest przydatne gdy używasz dwóch numerów, a noszenie więcej niż jednego urządzenia stanowi problem. To zdecydowanie najlepszy telefon do 1000 złotych!

Specyfikacja techniczna:

 • System operacyjny: Android 5.0
 • Wyświetlacz: 5 cali, 720×1280
 • Wymiary: 143,00 x 70,60 x 7,70 mm
 • Procesor główny: 8 rdzeni 1,20 GHz
 • Pamięć masowa: 16 gigabajtów
 • Pamięć RAM: 2 GB
 • Aparat: 13 Mpx 4160×3120 px + lampa błyskowa (tył)

Lumia 640

Smartfon Lumia 640 to bardzo dobry telefon, a jego cena oscyluje w okolicach 600 złotych. Parametry ekranu są podobne do zaproponowanego wcześniej Huawei P8 Lite. Dobry aparat pozwala również na nagrywanie filmów w jakości Full HD. Smartfon ten dostępny jest również w opcji Dual SIM, choć posiadacze jednego numeru telefonu mogą wybrać model bez tego dodatku. Obudowa tego telefonu jest dostępna w kilku wersjach kolorystycznych, co jest zaletą dla tych, którzy lubią dostosować smartfon do własnego stylu i upodobań.

Specyfikacja techniczna:

 • System operacyjny: Windows Phone 8.1
 • Wyświetlacz: 5 cali, 720×1280
 • Wymiary: 141,30 x 72,20 x 8,80 mm
 • Procesor główny: 4 rdzenie 1,20 GHz
 • Pamięć masowa: 8 gigabajtów
 • Pamięć RAM: 1 GB
 • Aparat: 8 Mpx 3264×2448 px + lampa błyskowa (tył)

Motorola Moto G (2 Gen)

Jest to telefon drugiej generacji serii Motorola Moto G, którego parametry są podobne do zaprezentowanego wyżej telefonu Lumia. Oba telefony różnią się przede wszystkim systemem operacyjnym (Motorola to dobra opcja taniego telefonu do 1000 złotych dla fanów Androida) oraz parametrami aparatu. Motorola jest idealnym smartfonem dla tych, którzy cenią sobie elegancję, jakość oraz funkcjonalność. Telefon oferuje wszystkie potrzebne funkcje (jak Bluetooth 4.0, WiFi, GPS), a system A-GPS skraca czas potrzebny na znalezienie położenia – to świetny telefon do 1000 zł dla podróżników.

Specyfikacja techniczna:

 • System operacyjny: Android 5.1
 • Wyświetlacz: 5 cali, 720×1280
 • Wymiary: 141,50 x 70,70 x 10,99 mm
 • Procesor główny: 4 rdzenie 1.2 GHz
 • Pamięć masowa: 8 gigabajtów
 • Pamięć RAM: 1 GB
 • Aparat: 8 Mpx 3264×2448 px + lampa błyskowa (tył)

Jak dokonać wyboru?

Jak widać na ukazanych przykładach, dobry smartfon do 1000 złotych może posiadać różnorodne cechy. Przy wyborze telefonu zwróć uwagę na jego system operacyjny (mimo że łatwo jest zmienić przyzwyczajenia, to osobiste preferencje w tym aspekcie mogą zadecydować ostatecznie o wyborze konkretnego modelu), jakość aparatu (zastanów się czy zależy ci na jakości zdjęć; patrz nie tylko na rozdzielczość ale również liczbę megapikseli), parametry techniczne od których zależy szybkość działania telefonu (pamięć RAM, procesor) a także ilość wbudowanej pamięci wewnętrznej (pamiętaj, że możesz ją w większości przypadków poszerzać poprzez karty zewnętrzne – zwróć uwagę jakie wybrany smartfon ma ograniczenia z tym związane). Kwestia obudowy bywa również istotna – zastanów się czy zależy ci na wodoszczelności, odporności na wstrząsy czy nawet na kolorze.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %