0 0
Read Time:2 Minute, 5 Second

Na rynku pojawia się coraz więcej operatorów sieci komórkowych, a w swoich ofertach mają duży wybór. Trzeba jednak uważać z doborem abonamentu dla siebie. Zanim zdecydujemy się na taką terminową umowę z którymś operatorem, powinniśmy się zastanowić nad tym, jaki abonament jest nam potrzebny.

Jakie są do wyboru opcje abonamentu?

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, czy chcemy abonament z telefonem, czy bez. Na rynku pojawiają się coraz nowsze modele telefonów i ich ceny także są różne, więc jeśli nie chcemy dopłacać, albo nie potrzebuje nowego telefonu, bo stary jest idealny, to z pewnością wystarczy nam opcja bez telefonu. Następnym wyznacznikiem jest dostęp do Internetu. Zawsze jest wybór: z pakietem internetowym, czy bez takiego pakietu. Trzeba pamiętać, ze jeśli zdecydujemy się na abonament z Internetem, to później nie można z tego pakietu zrezygnować. Taka oferta zawsze łączy się z wyższym abonamentem. Kolejna sprawą jest to, czy jesteśmy nowymi klientami, czy obecnymi danego operatora. Im dłużej jesteśmy klientami, tym więcej mamy dodatkowych promocji i ofert specjalnych. Ważną informacją jest także to, czy chcemy przenieść nasz numer z  jednej firmy telekomunikacyjnej do drugiej, czy tez chcemy nowy numer. Ta informacja często łączy się z różnicą w cenie abonamentu. Osoba, która przenosi numer ma tańszy abonament od nowego klienta, który potrzebuje nowego numeru. Po ustaleniu naszych potrzeb abonamentowych, możemy zająć się wyborem operatora i konkretną ofertą.

Co proponują operatorzy sieci komórkowych?

Operatorów sieci komórkowych jest kilku i każdy ma kilka ofert abonamentowych. Play na przykład proponuje abonament już od 9.90zł miesięcznie. Oferta tania, bez nowego telefonu. Krótka, bo na 15 miesięcy. Minuty nielimitowane także są, ale tylko do Playa, pozostałe sieci oraz numery stacjonarne są płatne według taryfy operatora. Aby mieć minuty nielimitowane do wszystkich sieci, trzeba wybrać trochę droższą opcję – Formułę 4.0 Unlimited bez telefonu za 29.90zł. miesięcznie z umową na 6 miesięcy. Orange natomiast w swojej ofercie ma Smart Plan Halo i dwie opcje: tańszą za 19.98zł. miesięcznie i droższą za 29.98zł. miesięcznie. W obu przypadkach umowa może być na 12, 20 lub 24 miesiące i z rabatem: 0zł za abonament przez 3 miesiące. Abonamenty te różnią się między sobą ilością minut do innych sieci oraz nielimitowanymi minutami do Orange. T-mobile także ma kilka ofert: Taryfa Basic za 29.90zł. miesięcznie lub Oferta Jump za 39.99. Umowy są na 24 miesiące. Oferta Jump może wydać się korzystniejsza, ponieważ w tym abonamencie mamy nielimitowane do wszystkich sieci krajowych. Plus natomiast proponuje abonament bez telefonu za 29.90 z nielimitowanymi minutami do innych sieci.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %