Dobry smartfon, czyli jaki?

Dobry smartfon, czyli jaki?

9 grudnia 2014 Wyłączono przez FONRING.PL

141811962457468400W dzisiejszych czasach trudno spotkać osobę, która nie posiadałaby smartfona – urządzenie to cieszy się niesłabnącą popularnością i powoli wypiera z rynku tradycyjne telefony. Smartfon jest urządzeniem, które z założenia ma służyć do komunikacji – nie tylko do dzwonienia czy wysyłania smsów, ale także do zarządzania pocztą elektroniczną czy aktywnym udziałem w mediach społecznościowych.

Smartfony zapewniają możliwość połączenia z internetem, dlatego często są wykorzystywane do wyszukiwania informacji w internecie. Dzięki możliwości pobierania przeróżnych aplikacji, urządzenie można łatwo spersonalizować, zabezpieczyć przed wirusami i włamaniami, a także usprawnić wiele jego funkcji. Większość smartfonów jest wyposażona w aparat przedni, umożliwiający nawiązywanie połączeń wideo oraz w aparat tylni, umożliwiający robienie zdjęć w jakości zbliżonej do aparatu cyfrowego.

Smartfon to też bardzo dobry pomysł na prezent świąteczny – ale jeżeli chcemy kogoś uszczęśliwić zaawansowanym technologicznie urządzeniem to warto zainwestować w dobry smartfon. A jakie urządzenie można nazwać dobrym? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ smartfon jest urządzeniem, którego wiele cech i parametrów musi być dostosowanych do wymagań przyszłego użytkownika. Ale jest kilka uniwersalnych cech, które powinno posiadać każde dobre urządzenie.

Ekran

Po pierwsze – ekran. O ile wielkość ekranu, a co za tym idzie wielkość każdego smartfona to kwestia indywidualnych upodobań i zależy w dużej mierze od „wielkości” dłoni posiadacza (smartfon często jest obsługiwany jedną ręką, w przypadku osób z drobnymi dłońmi używanie dużego urządzenia może nastręczać pewnych trudności i być niewygodne), o tyle rozdzielczość ekranu powinna być możliwie najwyższa, a sam ekran powinien być wykonany w technologii IPS, co zapewni mu trwałość i wytrzymałość.

Procesor

Procesor, który jest sercem urządzenia powinien być co najmniej dwurdzeniowy, o wysokim taktowaniu. Smartfony z najnowszą wersją systemu operacyjnego oraz „solidnym” procesorem powinny być wyposażone w dużą ilość pamięci operacyjnej RAM, co zapewni im sprawne działanie. Jeżeli pamięci będzie zbyt mało telefon będzie działał wolno i może się zacinać. Natomiast w przypadku urządzeń pracujących w oparciu o starsze wersje systemów operacyjnych, zainstalowanie najnowszych aplikacji może być problematyczne.

Bateria

Kolejnym punktem jest bateria – powinna ona być możliwie najbardziej pojemna. Zazwyczaj im wytrzymalsza i pojemniejsza bateria, tym telefon jest grubszy i cięższy. Jeżeli chcemy obdarować miłośnika gadżetów i nowinek technologicznych, powinniśmy szukać telefonu, który nie jest zbyt „masywny” w tym przypadku nie ma niestety złotego środka – albo dobra bateria, albo nowoczesny design.

Jest jeszcze wiele elementów na które powinno się zwrócić uwagę między innymi dobre spasowanie elementów obudowy czy jakość wbudowanego aparatu. Aby wybrać urządzenie, które ucieszy osobę obdarowaną trzeba poświęcić trochę czasu na dokładne zapoznanie się z parametrami technicznymi wybranych modeli i wybrać możliwie najlepsze urządzenie.