Acer wprowadza do sprzedaży smartfony Liquid E1 oraz Z2

Acer wprowadza do sprzedaży smartfony Liquid E1 oraz Z2

25 lutego 2013 Wyłączono przez FONRING.PL

Na targach Mobile World Congress w Barcelonie firma Acer zaprezentuje pierwsze dwa smartfony ze swojej oferty na rok 2013.  Modele Acer Liquid E1 oraz Z2 dopełniają ofertę urządzeń przenośnych firmy Acer i umacniają jej pozycję na rynku smartfonów.

Zostały zaprojektowane zgodnie z nową koncepcją wzorniczą, mają dwukolorową czarno-białą obudowę i mogą jednocześnie obsługiwać dwie karty SIM(1).

Acer Liquid E1:  Filmowe emocje dzięki dwóm głośnikom
Smartfon Liquid E1 został opracowany z myślą o osobach intensywnie korzystających z multimediów. Jest wyposażony w duży, 4,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości qHD(2), wydajny dwurdzeniowy procesor oraz dwa głośniki umożliwiające jednoczesne odtwarzanie multimediów i prowadzenie rozmów telefonicznych. Ponadto, smartfon jest też dostępny w wersji obsługującej dwie karty SIM(1). Dzięki wyjątkowej funkcji Float Caller notification, powiadomienia o przychodzących połączeniach lub wiadomościach nie zajmują całego ekranu uniemożliwiając oglądanie filmu, czy korzystanie z aplikacji. Funkcja ta wyświetla okno z powiadomieniem, które pozwala na odebranie połączenia lub szybkie napisanie wiadomości z odpowiedzią.

Smartfon Liquid E1 jest też wyposażony dwa głośniki oraz system DTS Sound™, które zapewniają wysoką jakość dźwięku oraz duża głośność, pozwalając na swobodne odtwarzanie muzyki zarówno zapisanej w urządzeniu, jak i przesyłanej strumieniowo z komputera dzięki usłudze AcerCloud. Wbudowana aplikacja Moodagent tworzy listy odtwarzania dostosowane do nastroju użytkownika oraz gustu muzycznego, wykorzystując utwory z biblioteki.  Aparat z zerowym opóźnieniem otwarcia migawki umożliwia natychmiastowe wykonywanie zdjęć, a także wykonywanie sekwencji 4, 8 lub 16 zdjęć seryjnych pozwalających na uchwycenie szybkiego ruchu.

Acer Liquid Z2:  brama do świata smartfonów
Model Liquid Z2 został zaprojektowany z myślą o osobach kupujących swój pierwszy smartfon oraz dotychczasowych użytkownikach telefonów z rozbudowanymi funkcjami. Dlatego jest wyposażony w tryb szybkiego nawigowania oraz wydajny procesor 1 GHz, dzięki którym od razu można efektywnie korzystać z urządzenia. System operacyjny Android dostosowuje się do nawyków użytkownika oraz jest wyposażony w intuicyjny interfejs z dużymi ikonami. Dzięki temu jest wygodny w użyciu i pozwala na bardzo łatwe przeglądanie stron internetowych, oglądanie zdjęć i słuchanie muzyki. Uniwersalny aparat o rozdzielczości 3 MP lub 5 MP włącza się w zaledwie 1 sekundę, umożliwia wykonywanie zdjęć panoramicznych, w trybie multi-angle oraz seryjnych (maks. 99 zdjęć). System SRS Sound™ otacza użytkownika wspaniałym, wyraźnym dźwiękiem z głębokimi basami. Opcjonalna obsługa dwóch kart SIM(1) zapewnia swobodę wynikającą z używania dwóch numerów telefonicznych w jednym urządzeniu, a także pozwala na optymalizowanie wydatków dzięki korzystaniu z dwóch różnych planów taryfowych lub operatorów.

Łatwe przesyłanie plików i multimediów
Smartfony Acer współpracują z usługą AcerCloud, która umożliwia wygodne przesyłanie plików oraz zarządzanie multimediami, pozwalając na łatwe udostępnianie, pobieranie i odtwarzanie multimediów oraz innych plików zapisanych na różnorodnych urządzeniach. Usługa AcerCloud ułatwia zarządzanie cyfrowymi zasobami na urządzeniach przenośnych, niezależnie od systemu operacyjnego i jest dostępna bezpłatnie w nowych produktach firmy Acer.

Specyfikacja i funkcje smartfona Acer Liquid E1
Sieć:        3G 900/2100 MHz, 2G 850, 900, 1800, 1900 MHz
Wyświetlacz:    4,5”, qHD (960 x 540), panel IPS
Chipset:    dwurdzeniowy procesor 1 GHz
System operacyjny:Android 4.1 Jelly Bean
Aparat fotograficzny:5 megapikseli z lampą LED + przedni aparat 0,3 megapiksela
Głośniki:    dwa głośniki
Dodatkowe funkcje i aplikacje:     radio FM, powiadamianie Float Caller, Mood Agent, system dźwiękowy DTS Sound™, interfejs użytkownika Acer UI 5.0, AcerCloud,Google Search, Google Gallery/Music, mail, Gtalk, GooglePlay Store, YouTube, Polaris Office Editor, wprowadzanie tekstu Swype
GPS:        A-GPS(3)
Interfejsy:    802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0+EDR, obsługa dwóch kart SIMą
Czujniki:    akcelerometr, kompas elektroniczny, czujnik światła, czujnik zbliżeniowy
Pamięć:    4 GB ROM(4) + 1 GB RAM, karta micro-SD
Wymiary:    132 x 68,5 x 9,9 mm, 130 g
Akumulator:    1760 mAh

Specyfikacja i funkcje smartfona Acer Liquid Z2
Sieć:        3G 900/2100 MHz, 2G 850, 900, 1800, 1900 MHz
Wyświetlacz:    3,5”, HVGA (480×320)
Chipset:    1 GHz
System operacyjny:Android 4.1 Jelly Bean
Aparat fotograficzny:3 megapiksele lub 5 megapikseli
Dodatkowe funkcje i aplikacje:     radio FM, Quick Mode, Google Search, Google Gallery/Music, Gmail, Gtalk, Google Play Store, Google maps, YouTube, SRS Sound™, wprowadzanie tekstu Swype
GPS:        A-GPS(3)
Interfejsy:    802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0+EDR, obsługa dwóch kart SIM1
Czujnik obrazu:    akcelerometr, czujnik światła, czujnik zbliżeniowy
Pamięć:    4 GB ROM(4) + 512MB RAM, karta micro-SD
Wymiary:    110 x 62,5 x 12,25 mm, 110g
Akumulator:    1300 mAh