Najciekawsze aplikacje fotograficzne ze sklepu Windows Phone

Coraz częściej wychodzimy z domu bez portfela niż telefonu… a co dopiero bez aparatu. Do codziennych fotek i smartfon sprawdza się idealnie – jest zawsze gotowy do akcji!  A jeśli wyposażymy go w odpowiednie aplikacje, nasze zdjęcia mogą zmienić się w naprawdę wyjątkowe i profesjonalne pamiątki!

Sprawdź polecane aplikacje fotograficzne na Windows Phone. Fhotoroomto aplikacja, która zmienia telefon w mobilne studio do edycji fotografii. Oferuje 18 efektów edycji i ponad 50 ciekawych filtrów. Ułatwia też dzielenie się zdjęciami przez SkyDrive, czy portaleFlickr, Facebook, Twitter oraz serwis Tumbler. Aplikacja Fhotoroom zbiera świetne recenzje od użytkowników i otrzymała tytuł „Najlepszej Aplikacji Fotograficznej 2012” w ramach CommunityAppAwards.

Dzięki aplikacjiProShotpodczas fotografowania będziemy  kontrolować najważniejsze funkcje aparatu, w tym: czas migawki, czułość ISO, balans bieli, kompensację ekspozycji, ostrość. Umiejętne sterowanie tymi funkcjami pozwoli osiągnąć wyjątkowe efekty i zamienić aparat telefoniczny w poręczne narzędzie godne profesjonalisty.

Lomogramto,jak sama nazwa wskazuje, aplikacja dla fanów kultowego aparatu analogowego Lomo. Oferuje ponad 40 różnych filtrów i ponad 70 efektów oświetlenia oraz szeroki wybór ramek. Dzięki nim nawet zwykłe fotki otaczającej nas codzienności, stają się wyjątkowe i zyskują niepowtarzalny retro-klimat. Przy pomocy aplikacji Lomogram zdjęcia można też odpowiednio wykadrować i gotowe wstawić na wybrany portal społecznościowy.

Apictczyli pstrykasz i masz! Aplikacja dla miłośników fotografii natychmiastowej, dzięki której telefon zamienia się w aparat Polaroid. Apict natychmiastowo zmieni zdjęcie w stylizowaną, cyfrową odbitkę, którą można dowolnie podpisać. Liczba funkcji jest ograniczona – nie znajdziemy tu wyboru filtrów i czcionek – Apict wszystko robi za nas, ale właśnie w tym tkwił cały urok natychmiastowej fotografii analogowej. Całości dopełniają opcje dzielenia się ze znajomymi na najpopularniejszych portalach społecznościowych.

ReadyClick! to przystosowana do smartfonów z systemem Windows Phone 8 aplikacja, która pozwala sterować aparatem przy pomocy głosu! Sprawdza się idealnie, gdy fotografujemy grupę osób lub chcemy uniknąć rozmycia obrazu. Wystarczy wydać komendę i PSTRYK! Zdjęcie gotowe! Aplikacja jest dostępna także  w polskiej wersji językowej.